Hakkımızda

Biz Kimiz?

İnfodemilab, Doç. Dr. Suncem Koçer Çamurdan’ın yürütücülüğünde ilerleyen “COVID-19 Bağlamında Türkiye’de Yanlış Bilgi Yayılımını Medya Kullanıcılarının Gözünden Anlamak ve Önleyici Faaliyet Önerileri Geliştirmek” başlıklı araştırma projesinin aşamalarını detaylı bir şekilde paylaşmak amacıyla kurulmuştur.

Tübitak 1001 “Covid-19 ve Toplum: Salgının Sosyal, Beşeri ve Ekonomik Etkileri, Sorunlar ve Çözümler” çağrısı kapsamında desteklenen ve 2020 Temmuz ayında başlayıp Aralık ayında sonlanacak projenin hedefleri arasında:

· Sağlık Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, İletişim Başkanlığı

· Sosyal medya platformlarının Türkiye temsilcilikleri

· Doğrulama kuruluşları

· Televizyon kanalları, basılı gazetelere ve çevrimiçi haber platformlarına yönelik öneri raporlarının iletilmesi bulunmaktadır.Ekip Üyeleri

Gülten OKÇUOĞLU

Araştırma Asistanı

2013 yılında Kadir Has Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitesinin İletişim Bilimleri programında yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

Doç. Dr. Suncem KOÇER

Yürütücü

Medya ve iletişim antropoloğu Doç. Dr. Suncem Koçer Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor. Koçer’in akademik uzmanlıkları arasında medya etnografisi, siyasal iletişim, haber ve gazetecilik kültürü, dijital medya söylemleri ile Türkiye’de kültür siyasetleri bulunuyor.

Bahadır ÖZ

Araştırma Asistanı

Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun oldu. Şimdi yine aynı üniversitede İletişim Bilimleri üzerine yüksek lisans yapıyor.

Araştırmanın Yürütüldüğü Kurum

1997 yılında kurulan Kadir Has Üniversitesi, İstanbul-Cibali’de yer alan kampüsüyle öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim imkânı sağlamaktadır. Araştırmanın gelişmesine katkıda bulunan üniversite hakkında detaylı bilgiye aşağıdan erişebilirsiniz.